jazz

Płyty

Teksty

Błoto: Ucieczka Drużyny A

Błoto myli tropy: gdy już na dobre rozsiądziemy się w fotelu, oni wysyłają nas w mroczne i zimne przestrzenie skalistych gór, gdy już odetchniemy po tej wyprawie, znów czujemy przygniatający niepokój.

EABS: poczuliśmy, że możemy latać

EABS, wrocławska ekipa pod kierownictwem Marka Pędziwiatra, łącząc jazzową energię ze słowiańskim duchem, w krótkim czasie dorobiła się miana “odnowicieli polskiego jazzu”.

SantaBarbara: po fińsku lub norwesku

Muzyka to na pewno coś, co można przekazywać z pokolenia na pokolenie. Tak dzieje się też w rodzinie Pospieszalskich. Jej kolejne pokolenie, czyli Łukasz, Szczepan, Marek i Nikodem, stworzyli wspólnie projekt SantaBarbara.

T/Aboret

Nietoperze posługują się tak zwaną echolokacją – wysyłają w pustkę otaczającego je świata dźwięk po to, aby rozpoznać przeszkody na swojej drodze. Natalia Czekała i zespół T/Aboret proponują podobną metodę.

GoGo Penguin

Koncert GoGo Penguin w warszawskich Hybrydach był symfonią palców prześlizgujących się tak, aby wydobyć dźwięki perfekcyjnie współgrających ze sobą instrumentów.

koncerty | relacja

Międzynarodowy Dzień Jazzu – przewodnik instant

30 kwietnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Jazzu. Bardzo mnie to cieszy, bo muzyka improwizowana, nie mniej niż kolejarze, nauczyciele, życzliwość, praca czy nawet kobiety i dzieci zasługuje na to, aby się nad nią w zadumie pochylić.

artykuły | felieton

Slalom: Kołysanki mechanicznych owadów

W stajni Lado ABC dzikich koni cała chorągiew, jednak Slalom – kooperacja Bartłomieja Tycińskiego , Bartosza Webera i Huberta Zemlera – to zwierz wyjątkowy.

rozmowy | dźwiękopis

Adam Pierończyk Trio

Wirtuozowskie opanowanie instrumentu, świetne zgranie z sekcją rytmiczną, oraz… no właśnie… coś bliskiego nabożnego skupienia artysty obcującego z dziełem.

koncerty | relacja

Jachna / Buhl, T’ien Lai

Czy temperaturę wtorkowego występu T’ien Lai oraz duetu Jachna/Buhl w Pardon To Tu da się porównać do tej, jaka panowała tego wieczora na zewnątrz?

Foto

Wydarzenia

Tortoise

Tortoise są trochę jak Wielki Przedwieczny – nigdzie im się nie spieszy, nie są specjalnie przystojni, nie ma pewności co do tego, […]

Colin Stetson Solo

Z wielką radością i dumą możemy potwierdzić i ogłosić, że na początku listopada po raz drugi wystąpi w Pardon, To Tu wielki artysta, saksofonista Colin Stetson