
Błoto: Ucieczka Drużyny A
Błoto myli tropy: gdy już na dobre rozsiądziemy się w fotelu, oni wysyłają nas w mroczne i zimne przestrzenie skalistych gór, gdy już odetchniemy po tej wyprawie, znów czujemy przygniatający niepokój.
Błoto myli tropy: gdy już na dobre rozsiądziemy się w fotelu, oni wysyłają nas w mroczne i zimne przestrzenie skalistych gór, gdy już odetchniemy po tej wyprawie, znów czujemy przygniatający niepokój.
Czy w świecie artificial intelligence jest jeszcze miejsce na prawdziwy jazz?
Wirujące wariacje jazzowe Sama Gendela, mroczna prywatność Mosesa Sumneya i elektronika braci Smart (Sunda Arc) korzystająca z klasycznych uniesień.
Jest w tym sporo radykalnej matmy, trochę metafizycznego uniesienia, ale przede wszystkim bardzo dużo miejsca na nieposkromioną improwizację.
EABS, wrocławska ekipa pod kierownictwem Marka Pędziwiatra, łącząc jazzową energię ze słowiańskim duchem, w krótkim czasie dorobiła się miana „odnowicieli polskiego jazzu”.
Muzyka to na pewno coś, co można przekazywać z pokolenia na pokolenie. Tak dzieje się też w rodzinie Pospieszalskich. Jej kolejne pokolenie, czyli Łukasz, Szczepan, Marek i Nikodem, stworzyli wspólnie projekt SantaBarbara.
Nie mam już potrzeby wkładać całego związku w jedną piosenkę.
Nietoperze posługują się tak zwaną echolokacją – wysyłają w pustkę otaczającego je świata dźwięk po to, aby rozpoznać przeszkody na swojej drodze. Natalia Czekała i zespół T/Aboret proponują podobną metodę.
30 kwietnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Jazzu. Bardzo mnie to cieszy, bo muzyka improwizowana, nie mniej niż kolejarze, nauczyciele, życzliwość, praca czy nawet kobiety i dzieci zasługuje na to, aby się nad nią w zadumie pochylić.
Nowa płyta Slalomu przypomina trochę słynny krótki metraż Zbigniewa Rybczyńskiego Tango.
Marcin Ciupidro z niezrównaną precyzją buduje niesamowity nastrój odrealnienia.
W stajni Lado ABC dzikich koni cała chorągiew, jednak Slalom – kooperacja Bartłomieja Tycińskiego , Bartosza Webera i Huberta Zemlera – to zwierz wyjątkowy.
Wirtuozowskie opanowanie instrumentu, świetne zgranie z sekcją rytmiczną, oraz… no właśnie… coś bliskiego nabożnego skupienia artysty obcującego z dziełem.
Czy temperaturę wtorkowego występu T’ien Lai oraz duetu Jachna/Buhl w Pardon To Tu da się porównać do tej, jaka panowała tego wieczora na zewnątrz?
Tortoise są trochę jak Wielki Przedwieczny – nigdzie im się nie spieszy, nie są specjalnie przystojni, nie ma pewności co do tego, […]
Założony w 2007 roku przez saksofonistę Matsa Gustafssona dwunastoosobowy NU Ensemble przyjedzie do Pardon, To Tu na dwudniową rezydencję
Z wielką radością i dumą możemy potwierdzić i ogłosić, że na początku listopada po raz drugi wystąpi w Pardon, To Tu wielki artysta, saksofonista Colin Stetson
Rob Mazurek to bez wątpienia jeden z najważniejszych muzyków świata, trębacz, kornecista i kompozytor, współtwórca słynnej sceny chicagowskiej stanowiącej jeden […]