Rafał Księżyk – Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989 – 1993 Rafał Księżyk drobiazgowo odtwarza mapę tamtego czasu, pokazując, jaki potencjał przepadł, rozmył się czy został zaprzepaszczony.
Rzeczy, których się wstydzimy Bez względu na to, w jakim miejscu jesteśmy teraz, jesteśmy przekonani, że każdy z nas słuchał kiedyś złej muzyki.
Póki co, wszyscy jesteśmy zdrowi – artyści podsumowują 2020 odcinek II Rok 2020 Dał nam popalić, ale też przyniósł sporo dobrych i potrzebnych doświadczeń. Jaki był m.in.dla Bartka Wąsika, zespołu Bluszcz, Faten Kaanan, Tides From Nebula.
Najpiękniejsi czarni artyści i artystki mojego życia Napisaliśmy ten tekst w geście solidarności z tymi, którzy protestują w Stanach Zjednoczonych przeciwko systemowemu rasizmowi.
Ambient, Joga, muzyka dla roślin – wytchnienie w czasach pandemii Wykorzystajmy social distancing by przemyśleć to wszystko, co dotąd wydawało się nam właściwym sposobem życia.
Pandemia COVID-19 – Długość dźwięku samotności Uświadommy to sobie wszyscy pozamykani w swoich rakietach – przez najbliższe tygodnie po prostu dryfujemy w kosmosie…
Vic Chesnutt: jak zrymować wózek inwalidzki Fizycznie ograniczenia stały się podstawową bronią i emblematem Chesnutta, a nieoheblowane, proste i nieco spóźniające się melodie jednym możliwym podkładem pod mroczne, jednak podlane specyficznym, mocno przewrotnym soczystym poczuciem humoru, teksty.
Waxahatchee: historia jednej żałoby „I don’t care if I’m too young to be unhappy”. Czyżby? Przegląd płyt Waxahatchee.
Blixa Bargeld: człowiek o głosie duszonych kotów Blixa jest żywym dowodem na to, że swojego życia nie da się przewidzieć. Jako dorastający w rozdzielonym murem Berlinie nastolatek poszukiwał dla siebie miejsca w artystycznym światku. Zupełnie niespodziewanie poświęcił się przede wszystkim muzyce.